Napisałem list do Prezydenta RP
Napisałem dziś list do Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej następującej tresci:
Dzień dobry, Panie Prezydencie!
W dniu 1 maja 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy o repatriacji oraz niektórych innych ustaw.
W konsekwencji okoliczność posiadania w przeszłości obywatelstwa polskiego lub też okoliczność posiadania wstępnych, którzy w przeszłości posiadaliby obywatelstwo polskie, przestała mieć znaczenie dla udzielenia zezwolenia na pobyt stały.
Czyli Łemkowie, Kaszuby, Ślązaki, ich potomkowie i inni które były obywatelami Polski, a niektórzy - straciłi życie za Polskę, utraciły możliwośc osiedlenia na stałe w Polsce.
Czy jest to dobra zmiana?
Czy będzie kiedyś kolejna nowelizacja ustawy?
Z wyrazami szacunku,
Jarosław Monastyrski
W dniu 1 maja 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy o repatriacji oraz niektórych innych ustaw.
W konsekwencji okoliczność posiadania w przeszłości obywatelstwa polskiego lub też okoliczność posiadania wstępnych, którzy w przeszłości posiadaliby obywatelstwo polskie, przestała mieć znaczenie dla udzielenia zezwolenia na pobyt stały.
Czyli Łemkowie, Kaszuby, Ślązaki, ich potomkowie i inni które były obywatelami Polski, a niektórzy - straciłi życie za Polskę, utraciły możliwośc osiedlenia na stałe w Polsce.
Czy jest to dobra zmiana?
Czy będzie kiedyś kolejna nowelizacja ustawy?
Z wyrazami szacunku,
Jarosław Monastyrski
Zostałem poinformowany, że list został przekazany do rejestracji.
Otrzymałem zapewnienia, "iż niezwłocznie zapoznamy się z treścią e-maila. Jednak z uwagi na dużą liczbę korespondencji do Kancelarii Prezydenta RP, odpowiedzi udzielone będą zgodnie z kolejnością wpływania. Prosimy o cierpliwość.".
Więc, teraz oczekuję...
Jeszcze oczekuję...
Wciąż oczekuję...
Prezydent
додати коментар
У Львові презентують фільм «Наша Галичина»
У четвер, 17 січня, о 18:00 у Міському палаці культури ім. Гната Хоткевича відбудеться презентація документального фільму «Наша Галичина» та концерт творчих колективів – учасників міжнародного
Детальніше
Львів та Краків одночасно проведуть фестивалі
У рік свого 20-річчя камерний оркестр «Віртуози Львова» розпочав спільний проект. Одночасно у Львові та Кракові мають відбутися фестивалі «Музика у старому Львові» та «Музика у старому Кракові».
Детальніше

Переглядів: 893
Дата: 9-06-2017, 15:00
Коментарів: 0
Категорія:

